Zaujímavosti

 
 
Domov > Zaujímavosti
 

Pilulka, ktorá dokáže oklamať alkohol tester?? Nie je dobrý nápad!

Možno ste už niekedy premýšľali nad tým, čo by sa stalo, keby existovala pilulka, ktorá dokáže rapídne znížiť úroveň alkoholu v krvi, aby ste sa vedeli dostať domov aj po vypití bez toho, aby ste boli policajtom potrestaný.

Celý článok...
 

Iba kvalitný alkohol tester bude zobrazovať skutočné množstvo alkoholu

Súčasný trh zákazníkom ponúka širokú škálu alkohol testerov, ktoré ľahko a rýchlo určujú hladinu alkoholu v dychu. Ako nájsť medzi nimi kvalitné, presné a spoľahlivé zariadenie?

Celý článok...
 

Ako si vybrať správny tester na alkohol?

Och, možno by ste si chceli kúpiť alkohol tester a už o tom rozmýšľate „roky“, ale nie a nie sa k tomu dopracovať. Alebo už ste sa aj odhodlali a otvorili dokonca aj google, že kuknete, ktorý e-shop čo ponúka, ale potom ste si to aj rýchlo zatvorili, lebo hlava sa vám tak zväčšila pod množstvom tých informácií, že teraz si musíte okrem testera zadovážiť aj novú čiapku, keď sa nám už tak pekne rozosnežilo.

Celý článok...
 

10 vecí, ktoré by ste mali vedieť skôr, ako sa rozhodnete pre alkohol tester

Stojíte pred kúpou alkohol testera? Prečítajte si náš článok.

Celý článok...
 

Aktívne vs. pasívne meranie

Naši klienti sa nás často pýtajú, aký je rozdiel medzi aktívnym a pasívnym meraním. V tomto článku vám všetko vysvetlíme. 

Celý článok...
 

Nulová tolerancia alkoholu za volantom

V niektorých krajinách je minimálna hladina alkoholu v krvi povolená, mali by sme si z nich brať príklad alebo budeme radšej ostražitý a predídeme možnému zneužitiu minimálnej tolerancie alkoholu? Možno má niekto názor, že minimálna tolerancia alkoholu by mala byť zavedená, aby sme nemuseli používať ani orientačný alkohol tester.

 

Celý článok...
 

Koľko stojí nezodpovednosť za volantom?

Ako je už dávnejšie všetkým dobre známe, pri kontrole, kedy alkohol tester ukáže 1 promile a viac za volantom, už neznamená pre vodiča, že spôsobil priestupok, ale trestný čin, za ktorý mu hrozí až ročný trest odňatia slobody.

 

Celý článok...
 

Alkohol tester a jeho význam na pracovisku

Ako všetci dobre vieme, v žiadnom zamestnaní nie je tolerované požívanie alkoholických nápojov na pracovisku...

Celý článok...
 

Test na alkohol v krvi

Krvný test na alkohol meria hladinu alkoholu (etanolu) v krvi. Alkohol sa rýchlo vstrebáva do krvi a môže byť nameraný už počas pitia alkoholického nápoja. Obsah alkoholu v krvi dosahuje najvyššiu hladinu asi o hodinu po požití alkoholu. Avšak jedlo v žalúdku môže predĺžiť čas, za ktorý dosiahne alkohol v krvi svoju najvyššiu hranicu. Asi 90 % alkoholu spracuje pečeň. Zostávajúci alkohol je odbúraný v moči alebo vydýchnutý pľúcami.

Celý článok...
 

Alkohol a deti

Rodičia síce neradi o tejto téme rozmýšľajú a diskutujú, ale pravda je taká, že naozaj veľa detí získa skúsenosť s alkoholom počas rokov strávených buď na základnej alebo strednej škole, teda o dosť skôr ako môžu požívať alkoholické nápoje legálne.

Celý článok...
 

Som alkoholik? Jednoduchý test.

Zamýšľali ste sa už niekedy nad tým, či máte závislosť na alkohole? Znepokojovala vás niekedy otázka, akú úlohu hrá vo vašom živote alkohol? Otestujte sa pomocou nasledujúcich 26 otázok, ktoré vám pomôžu zistiť, či vy alebo niekto vo vašom okolí by sa mal zamyslieť nad otázkou alkoholizmu.

Celý článok...
 

Chystáte sa do Ameriky? Viete, čo znamená skratka BAC?

BAC (Blood Alcohol Content), čiže obsah alkoholu v krvi. Táto hodnota je individuálna a závisí od množstva skonzumovaného alkoholu. Napríklad žena, ktorá váži menej, má väčší predpoklad, že bude mať uvedenú hodnotu vyššiu ako muž, ktorý váži viac kilogramov. Avšak ani tento fakt nemusí byť rozhodujúci. Na obsah alkoholu v krvi pôsobí vždy väčšie množstvo faktorov.

Celý článok...
 

Ako znížiť hladinu alkoholu v krvi?

V prípade, že je už alkohol v krvi len ťažko sa dá znížiť jeho hladina. Pečeň vykonáva svoju funkciu pri odbúravaní alkoholu v krvi pomaly bez ohľadu na to, ako veľmi sa snažíte, aby ste jej činnosť urýchlili. Jediný ozajstný spôsob ako znížiť obsah alkoholu v krvi je buď obmedziť množstvo požitého alkoholu alebo spomaliť vstrebávanie do krvi. 

Celý článok...
 

Národné alkoholické nápoje

Pripili ste si už cestou po Európe?

Degustácia kvalitnej pálenky je obrad, cesta do najtajnejších zákutí duše. Vraj je v nej obsiahnutá čistota vody a duša vína.

Celý článok...