Dräger Alcotest 7510 Full Kit s SMU certifikátom

3 999 € 3 332,50 € bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
14.6.2024

Cenovo výhodný set obsahuje alkohol tester Dräger Alcotest 7510 s bohatou doplnkovou výbavou. Okrem samotného testera a batérií tu nájdete aj prenosnú tlačiareň s káblom na prepojenie, PC software a 1000 ks originálnych náustkov, všetko uložené v pevnom plastovom kufríku. Alkohol tester Alcotest 7510 je dôkazný alkohol tester. Na základe jeho meraní je možné vyvodzovať pracovno – právne dôsledky. Tento typ používajú aj policajné hliadky pri kontrole vodičov.

⇒ Doporučený počet meraní za týždeň: 500 *
⇒ Senzor: elektrochemický 1" 
⇒ Napájanie: 4x AA alkalické  batérie
⇒ Pamäť: 5 000 meraní
⇒ Ďalšie: pripojenie  k PC a tlačiarni IR/USB

Detailné informácie

Podrobný popis

Alkohol tester Dräger Alcotest 7510 je nástupcom úspešnej rady 7410 a plne ho nahrádza. Robustná konštrukcia tohto testera na alkohol s rozsiahlymi možnosťami konfigurácie a bohatým voliteľným príslušenstvom splní všetky nároky v oblasti bezpečnosti práce.

Na pohodlné ovládanie tohto testera na alkohol slúžia tri tlačidlá. Rozmiestnené sú tak, aby dovoľovali obsluhu len jednou rukou. Najnovšia senzorová technika Dräger je zárukou presného, rýchleho a spoľahlivého merania. Minimálna doba nábehu po zapnutí, automaticky riadený priebeh merania a automatické procesy vnútornej kontroly prístroja poskytujú maximálny komfort pre obsluhu.

Alkohol tester Dräger Alcotest 7510 je schopný spracovávať a ukladať veľký objem dát. Umiestnením, uchytením a konštrukciou jednorazového hygienicky baleného náustku je zaistený bezpečný a hygienický odstup medzi testovanou osobou, prístrojom a obsluhou. Alkohol tester Dräger Alcotest 7510 môže byť napájaný štyrmi alkalickými batériami alebo dobíjacími akumulátormi AA. 

Kľúčovou výhodou policajného alkohol testera je DrägerSensor - originálny senzor vyvinutý výrobcom, ktorý sa vyznačuje rýchlym meraním a spoľahlivosťou. Snímač používa optimalizovanú dynamiku plynov. Vďaka tomu sa odlišuje od konkurencie vysokou citlivosťou a presným meraním alkoholu vo vydychovanom vzduchu - až do 2,5 mg / l (5 ‰).

Spolupráca s bezdrôtovou tlačiarňou Dräger Mobile Printer umožňuje rýchlu tlač výsledkov skúšok alebo ich odoslanie cez USB do počítača. Veľké množstvo užitočných funkcií a doplnkov, ktoré sú k dispozícii pre tento model, vám umožní vytvoriť silný kontrolný nástroj.

Dräger Alcotest 7510 je schválený ako dôkazne meradlo. V SR je zákonom stanovená platnosť metrologického overenia na 6 mesiacov. Aby sa nestalo, že vyprší platnosť metrologického overenia a užívateľ vykoná pozitívnu dychovú skúšku, tak prístroj sa po 182 dňoch zablokuje. Odblokovať sa dá iba vykonaním justáže.

Tento tester je možné objednat len na predfaktúru (štátne inštitúcie na faktúru) kvôli nutnosti  certifikácie, ktorá sa výkonáva až na základe objednávky.

Princíp merania: elektrochemický senzor DrägerSensor špecifický na alkohol

Merací rozsah: 0-2,5 mg/L; pri prekročení meracieho rozsahu je zobrazené hlásenie

Odber vzorky:

manuálny: manuálne spustenie odberu vzorky, alkohol tester umožňuje detekciu alkoholu v ústach pri štandardnej dychovej skúške (ak je funkcia aktivovaná)

štandardný: automaticky na pevný objem výdychu

pasívny: bez použitia náustku

Doba prípravy na skúšku: cca 6 s od zapnutia (závislá na okolitej teplote)

Doba vyhodnotenia výsledku merania: cca 3 s pri 0,0 mg/L; cca 10 s pri 0,5 mg/L pri izbovej teplote

Prevádzková teplota: -10°C až +50°C; prevádzková schopnosť je monitorovaná prístrojom

Displej: grafický podsvetlený LCD, rozlíšenie 128 x 169 pixelov, 35 mm x 45 mm

3 LED: červená-žltá-zelená, na podporu hlásení displeja

Zvuková signalizácia: rôzne tóny na podporu hlásení displeja a upozornení

Pamäť: 5 000 testov s dátumom a časom

Rozmery: 185 mm x 90 mm x 45 mm

Hmotnosť (vrát. baterií NiMH): cca 430 g

Napájanie: 4 alkalické batérie alebo akumulátory AA; signalizácia stavu batérií

Výdrž batérií: cca 1 500 testov

Dátové rozhrania: IR (cez IR modul) a USB

Doporučený počet meraní za týždeň: 500 meraní

 

LCD Displej

Policajný alkohol tester 7510 má podsvietený grafický LCD displej, ktorý udáva počet vykonaných testov a úroveň nabitia batérie
 

Pasívny režim testov

Alkoholtester Dräger 7510 je schopný pasívnej kontroly na prítomnosť alkoholu, či už je to v aute, alebo u osoby v bezvedomí

Výstup na tlačiareň

Možnosť dokúpiť softvér na archiváciu údajov a prenosnú tlačiareň na okamžitú tlač nameraných výsledkov

Maximálne presné meranie

Autorský senzor Dräger - DrägerSensor je upravený tak, aby odhalil všetok zbytkový alkohol v ústach testovanej osoby a spolu s funkciou "vylúčenie iných látok" zaistil presné a pravdivé testy. V niektorých prípadoch policajný alkhol tester sám informuje, že je potrebné skúšku opakovať.

alcotest7510-fullkit


Alcotest 7510OBSAH BALENIA
tester Alkohol tester Dräger Alcotest 7510 + metrologický certifikát
kufrik Plastový kufrík
naustok 1000 ks náustkov
tlaciaren Prenosná tlačiareň na okamžité vytlačenie meraných výsledkov 
cd PC software
kablik USB kábel
papier Papier do tlačiarne
navod Návod k obsluhe

 * Orientačný údaj. Maximálny doporučený počet meraní predstavuje priemer pri dlhodobej záťaži testera s ohľadom na parametre senzoru.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz